Az intézmény fentartója:
Nyíregyházi Tankerületi Központ
4400 Nyíregyháza, Sóstói út 31/b
Igazgató: Gaszperné Román Margit
Elérhetőség: 42-795-315
A Nyíregyházi Szakképzési Centrum kérésére az alábbi pályaorientációs portál elérhetőségeket szeretnénk közölni azért, hogy az érdeklődő tanulók és a szüleik számára ezekkel a tájékozódási lehetőségekkel is segítsük a továbbtanulással, szakma- és pályaválasztással kapcsolatos döntéshozatalukat.
www.helloszakma.hu
www.hellonyiregyhaza.hu
https://helloszakma.hu/naptar/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nyilatkozat a nemzetiségi óvodai nevelésben / nemzetiségi iskolai nevelés-oktatásban való részvételről[1]
Alulírott .............................................................[2] az alábbiakban meghatározottaknak megfelelően nyilatkozom, hogy a benyújtást követő naptári évben kezdődő nevelési évben, tanévben kérem az alább megjelölt gyermek / tanuló számára a nemzetiségi óvodai nevelés / nemzetiségi iskolai nevelés-oktatás biztosítását.
A gyermek / tanuló neve:
A gyermek / tanuló anyja neve:
A gyermek / tanuló születésének helye, ideje:
A gyermek / tanuló lakóhelye:[3]
A gyermek / tanuló tartózkodási helye:[4]
A gyermek/tanuló azonosítója[5]:
Az igényelt nemzetiségi köznevelési alapfeladat[6]:
óvodai nevelés / általános iskolai nevelés-oktatás / gimnáziumi nevelés-oktatás / szakgimnáziumi nevelés-oktatás / technikumi nevelés-oktatás/ szakképző iskolai nevelés-oktatás
Az érintett nemzetiségi nyelv megnevezése[7]: beás / bolgár / görög / horvát / lengyel / német / örmény / romani
A választott nevelési- vagy nevelési-oktatási forma[8]:
- Anyanyelvű (nemzetiségi nyelvű) óvodai nevelés
- Nemzetiségi kétnyelvű óvodai nevelés
- Magyar nyelvű roma/cigány kulturális óvodai nevelés
- Kiegészítő nemzetiségi óvodai nevelés
- Anyanyelvű (nemzetiségi nyelvű) nevelés-oktatás
- Nemzetiségi kétnyelvű nevelés-oktatás
- Nyelvoktató nemzetiségi nevelés-oktatás
- Magyar nyelvű roma/cigány nemzetiségi nevelés-oktatás
Tudomásul veszem, hogy a nemzetiségi nevelés, nevelés-oktatás jogszerű igénybevétele a kérelemben megjelölt pedagógiai feladat befejezéséig vagy a nemzetiségi pedagógiai feladatok megszüntetésére irányuló írásbeli kérelem benyújtásáig tart, azzal, hogy a megszüntetési kérelmet legkésőbb a nevelési év / tanév május utolsó napjáig be kell nyújtani és a kérelem csak a benyújtást követő tanév kezdetétől érvényesíthető.
................................................... (település neve), ……...... (év) .................................... (hó) ............. (nap)
a szülő vagy gondviselő aláírása
II. Nyilatkozat
a nemzetiségi hovatartozásról
(A válaszadás nem kötelező, ennek hiányában azonban a felvétel során nem érvényesíthető a köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 51. § (6) bekezdésben meghatározott előnyben részesítés.)[1]
Az alábbi nemzetiséghez tartozónak vallom magam / a gyermek, tanuló az alábbi nemzetiséghez tartozik:
bolgár / horvát / lengyel /német / örmény / roma/cigány / román / ruszin / szerb / szlovák / szlovén / ukrán
…………………….................... (település neve), ……..... (év) .................................... (hó) ............ (nap) a szülő vagy gondviselő aláírása
III. Záradék
A gyermek, tanuló számára a nyilatkozatban megjelölt igényeknek megfelelő nemzetiségi nevelés, nevelés-oktatás az alábbi intézményben biztosított:
Az intézmény hivatalos neve:
OM azonosítója:
Székhelyének címe:
A gyermek, tanuló által igénybevett nemzetiségi nevelés, nevelés-oktatás tényleges helyének címe (ha a nemzetiségi óvodai nevelés, nemzetiségi iskolai nevelés-oktatás megszervezésére telephelyen történik[2]:
…………………….................... (település neve), ……..... (év) .................................... (hó) ............ (nap)
bélyegző lenyomata ntézményvezető aláírása
[1] A megfelelőt alá kell húzni! A nemzetiségi hovatartozás vállalása nem kötelező, ennek hiányában azonban a felvétel során nem érvényesíthető a köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 51. § (6) bekezdésben meghatározott előnyben részesítés. A nemzetiségek jogairól szóló 2011. évi CLXXIX. törvény 28. §-a szerint: A nemzetiségi nevelési, oktatási intézményt az érintett nemzetiséghez nem tartozók csak akkor vehetik igénybe, ha az intézmény - az adott nemzetiség igényeinek kielégítése után - betöltetlen férőhellyel rendelkezik.
[2] Az alapító okiratban szereplő azon feladat-ellátási hely címe, ahol a gyermek óvodai nevelésben, illetve a tanuló iskolai nevelésben-oktatásban részesül.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tájékoztató
a 2023/2024-es tanévben tankötelessé váló tanulók számára szervezendő magyar nyelvű roma/cigány nemzetiségi nevelés-oktatásról
A nemzetiség óvodai nevelésének irányelve és a nemzetiség iskolai oktatásának irányelveiről szóló 17/2013. (III.1.) EMMI rendelet 1. § értelmében a
Rakovszky Sámuel Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
4472 Gávavencsellő, Petőfi u.1.
Gávavencsellő Nagyközség Roma Nemzetiségi Önkormányzata véleményének kikérésével
a 2023/2024. tanévben is megszervezi a magyar nyelvű roma/cigány nemzetiségi nevelés-oktatást a 2023. augusztus 31. napjáig a hatodik életévüket betöltő tanköteles gyermekek számára. A nemzetiséghez tartozó gyermekeket az iskola köteles felvenni.
„A nemzetiségi nevelés-oktatás - a magyarországi köznevelési rendszer részeként - megvalósítja az iskolai nevelés-oktatás általános céljait és feladatait, és e mellett biztosítja a nemzetiség nyelvének tanulását, a nemzetiség nyelvén való tanulást, a nemzetiség történelmének, szellemi és anyagi kultúrájának megismerését, a hagyományőrzést és- teremtést, az önismeret kialakítását, a nemzetiségi jogok megismerését és gyakorlását.” (4. melléklet a 17/2013. (III. 1.) EMMI rendelethez)
Nevelési-oktatási formája: magyar nyelvű roma/cigány nemzetiségi nevelés-oktatás. E forma a roma/cigány népismeret témaköreinek elsajátíttatásával hozzájárul a nemzetiségi nevelés-oktatás céljainak a megvalósításához.
A heti kötelező órakeretből a nemzetiségi cigány népismeretre egy órát, valamint az egyéb foglalkozások keretében heti 2 óra roma/cigány művészeti, kulturális tevékenységet biztosítunk.
Felvételi körzet: a magyar nyelvű roma/cigány nemzetiségi oktatás tekintetében Gávavencsellő nagyközség és Balsa község teljes közigazgatási területe.
Melléklet: 17/2013. (III. 1.) EMMI rendelet 2. sz. melléklete
|